V jednoduchosti je krása

Levný web ještě nemusí znamenat špatný web. „Potřebuji něco opravdu levného a zároveň jednoduchého. Jasné informace a pár fotek. Výstižnou prezentaci mé práce a přehledné zobrazení novinek.” Tak znělo přání klientky.

Ano, i takové weby umíme. Důležité je, vyjasnit si hned na začátku požadavky, tedy co klient od svých budoucích webových stránek očekává. Co mu mají přinést, k čemu mají vlastně sloužit. Najít společný jazyk a pomocí jasné komunikace se domluvit, co jsme schopni za daných podmínek a s daným finančním rozpočtem realizovat.

V tomto případě jsme se domluvili na opravdu jednoduché webové prezentaci, která bude jakousi kombinací osobního a produktového webu s možností vytváření příběhu pomocí propojení s instagramovým účtem.

Vzhledem k charakteru značky, která prezentuje jedinečné handmade výrobky v podobě osobních mandal a originálních lapačů snů, vyvstal požadavek, aby web působil opravdu decentně, tvořivě a vzdušně.

Ujasnili jsme si textovou náplň webu, jednotlivé oddíly a jejich rozložení. Domluvili jsme se, že pro efektivní webovou prezentaci je v tomto případě důležité zvolit následující jednoduchou strukturu, a to rozdělit web na dva hlavní oddíly – produkt a kontakt.

Produktem jsou v tomto případě lapače snů a jejich prezentaci jsme pojali prostřednictvím několika příběhů. V nich se člověk jednak dozví, co to vlastně lapač snů je a dále může zhlédnout konkrétní výrobky, které jsou vzhledem ke své originalitě vždy spojené s určitým jedinečným příběhem.

V kontaktu lze nalézt jednak standardní kontaktní informace včetně kontaktního formuláře, osobní prezentaci zakladatelky projektu a odkaz na podstránku s obchodními podmínkami a s deklarací ochrany osobních údajů, což je v dnešní době nezbytnou součástí každého produktového webu.

Celý web pak provází jedna zajímavost a to propojení s instagramovým účtem, což díky hezkým fotkám perfektně dokresluje celou podstatu této jedinečné webové prezentace. Z webu lamandal.cz máme radost my i klientka, protože se nám podařilo společně realizovat za poměrně krátký čas velmi hezkou, jasnou a výstižnou webovou prezentaci za nízkou cenu.